Kategoria: Wydarzenia

Citrix Workspace Environment Management – optymalizacja zasobów VDI/VDA – Webinarium

30.06.2021 godzina 14:00

Przewidywany czas 40 minut

W środowiskach wirtualizacji desktopów i aplikacji niezmiernie istotne są aspekty związane ze zrównoważonym użyciem zasobów sprzętowych (CPU, RAM, IO) oraz zapewnienie komfortu użytkownika. Podczas webinarium postaramy się przedstawić możliwości WEM oraz zaprezentujemy działanie funkcjonalności.

Prelegenci: Janusz Tykarski, Michał Perchel

Prezentacja

 • Co to jest – Wstęp
  • Potrzeba zbudowania spersonalizowanego środowiska pracy. Zabezpieczenia przez zawłaszczeniem zasobów przez niestabilne oprogramowanie w środowisku współużytkowanym.
  • Aspekt ekonomiczny budowy środowisk VDI – szacowanie zasobów dla średniego obciążenia, a nie dla pików
  • Dodatkowy agent instalowany na systemach Windows
 • Architektura
 • Licencjonowanie

DEMO- optymalizacja zasobów

 • Początek – optymalizacja Memory, omówienie jak to działa
 • CPU management
  • CPU Spike Protection
  • CPU Priority
  • CPU Affinity
  • CPU Clamping
 • Memory Management – koniec – demonstracja działania
 • I/O Management – na przykładzie skanera online antywirusa

DEMO- środowiska pracy użytkownika

 • Aplikacje – Menu start, pin to menu start, pin to taskbar
 • Mapowanie drukarek, zasobów sieciowych
 • Ustawienia panelu sterowania, ikon na pulpicie

Rejestracja na wydarzenie:


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz na informowanie mnie na podany w trakcie rejestracji adres e-mail o wydarzeniach organizowanych lub współorganizowanych przez Intertrading Systems Technology Sp. z o.o.

  Informacje RODO

  Citrix Platinum Plus

  Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować iż nasza firma jako jedna z niewielu w Europie i jedyna w Polsce została nagrodzona najwyższym statusem partnerskim Citrix Platinum Plus. Jest to tym bardziej ogromne wyróżnienie gdyż wymagało szczególnego zaangażowania wielu osób w budowanie pozycji marki na rynku poprzez realizację dużych i ciekawych projektów wdrożeniowych.

  Live Hacking by Pentera

  [Webinar na żywo] 14 kwietnia 2021 o 10:00 CEST

   

  Zaproszenie do udziału w warsztacie poświęconym automatyzacji testów penetracyjnych oraz pokaz hackowania na żywo z wykorzystaniem platformy PenTera firmy Pcysys.

   

  Zwalczanie zagrożeń cybernetycznych to nieustannie zmieniający się proces, który z pewnością nie jest w zasięgu każdego. Coraz więcej firm zwraca się do profesjonalistów, którzy wiedzą, jak przeprowadzać proaktywne i  regularne testy, aby z wyprzedzeniem wykryć te zagrożenia, które próbują ominąć istniejące systemy bezpieczeństwa w organizacji.

  Główne cele prezentacji: 

  Uczestnicząc w tym webinarium, dowiesz się więcej o automatycznych testach penetracyjnych, m.in:

  • Zalety stosowania ofensywnych zabezpieczeń
  • W jaki sposób zautomatyzowane zabezpieczenia ofensywne pomagają organizacjom testować ich bezpieczeństwo oraz podnosić poziom odporności na ataki w cyberprzestrzeni
  • Jak automatycznie zapobiegać atakom w czasie rzeczywistym z pomocą rozwiązania do automatyzacji pentestów.

  Prowadzący: 

  • Adam Ksiazek – CEO, VEMI
  • Bartosz Sobieszek- Cybersecurity System Sales Engineer, VEMI
   

  Link do rejestracji

   

  Webinarium – Mikrosegmentacja w środowiskach hybrydowych z wykorzystaniem unikalnego podejścia Guardicore.

  Prezentujący: Paweł Wachelka

  Czy są właściwe rozwiązania zabezpieczające w chmurze?

  Świat oddala się od budowania firewall’i w chmurze. W środowiskach chmurowych mocno przyjmuje się podejście do bezpieczeństwa skoncentrowane na przepływie danych a oparte na segmentacji definiowanej programowo stają się nowym standardem. W tym wykładzie zbadamy tę zmianę na świecie, dlaczego zapory ogniowe okazują się nieodpowiednie dla środowisk chmurowych i jakie istnieją potencjalne alternatywy, obejmujące wady i zalety każdego z nich.


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz na informowanie mnie na podany w trakcie rejestracji adres e-mail o wydarzeniach organizowanych lub współorganizowanych przez Intertrading Systems Technology Sp. z o.o.

   Informacje RODO

   Konferencja Wybrane aktualne zmiany w prawie gospodarczym oraz cyfryzacja spółek i innych organizacji – prawo a nowe technologie. Konferencja odbędzie się 11 marca 2021 roku ONLINE, start planowany o 10:00.

   Konferencja ma na celu prezentację zmian prawnych wynikających z postępującej transformacji cyfrowej gospodarki, w tym elektronicznych zgromadzeń, nowej formy prawnej, jaką jest P.S.A., w szczególności zasad udziału w formalnych zgromadzeniach z wykorzystaniem nowych technologii, organizacji głosowań, rejestracji przebiegu spotkań, zawierania umów w formie elektronicznej, przepisów dotyczących prostej spółki akcyjnej, dematerializacji akcji, wybranych zmian opodatkowania i  cyberbezpieczeństwa.

   Konferencja będzie miała formę panelu dyskusyjnego. Moderatorem dyskusji będzie doc. dr Robert Pietrusiński z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. 

    

   Tematy poruszone podczas konferencji będą przedmiotem szczegółowej analizy na warsztatach, które będą organizowane w późniejszym terminie.

   Agenda

   10:00 Wprowadzenie

   1. Nowa/stara rzeczywistość, czyli spotkania zdalne. Zasady udziału w zgromadzeniu spółki kapitałowej z wykorzystaniem nowych technologii 

   Realizacja potrzeb biznesowych – w sytuacji nagłej czy izolacji, e-WZA

   Zarządzanie spotkaniami zdalnymi

   Interakcja z uczestnikami w trakcie spotkań zdalnych

   Rejestracja spotkań jako „dowód w sprawie”

   Możliwość uczestnictwa w posiedzeniach zarządu i rady nadzorczej przy wykorzystaniu środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość oraz udziału w zgromadzeniach wspólników i w walnych zgromadzeniach akcjonariuszy przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej – w świetle ostatnich zmian przyjętych w związku z epidemią koronawirusa,

   Praktyczne aspekty przygotowania się do zdalnego organizowania posiedzeń zarządu i rady nadzorczej, jak również zgromadzeń wspólników i walnych zgromadzeń akcjonariuszy,

   Składanie oświadczeń woli, w tym zawieranie umów w formie elektronicznej, w dobie aktualnych problemów wynikających z pandemii. 

   2. Cyfryzacja usług i procedur biznesowych

   Prosta Spółka Akcyjna

   Tryb powstania, ustrój majątkowy, struktura organizacyjna, prawa i obowiązki akcjonariuszy.

   Organizacja startup’ów. Zmiana Kodeksu spółek handlowych. Pozyskiwanie funduszy typu venture capital.

   Dematerializacja akcji. Czy spółki akcyjne i komandytowo – akcyjne są nadal atrakcyjne?

   Zmiany opodatkowania niektórych podmiotów gospodarczych. ZUS od umów o dzieło.

   3. Cyberbezpieczeństwo i ryzyka związane z e-usługami prawnymi

   Cyberbezpieczeństwo. Rozwiązania powodujące uchronić przedsiębiorcę przed cyberatakami. 

   12:00 Podsumowanie, zakończenie

   Organizatorzy:

   Międzynarodowe Centrum Zarządzania Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacja Na Rzecz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Agencja City Warszawa, Intertrading Systems Technology.

   Termin

   Konferencja odbędzie się 11 marca 2021 roku ONLINE, start planowany o godzinie 10:00, z wykorzystaniem platformy Cisco Webex. Link do wydarzenia zostanie przesłany w odpowiedzi na rejestrację. Udział wymaga instalacji aplikacji na komputerze (https://www.webex.com). Uczestnicy będą mieli możliwość zadawać pytania w trakcie wydarzenia.

   Organizator zastrzega sobie prawo zmiany terminu konferencji w przypadku, gdy wykładowca z przyczyn losowych nie będzie go mógł przeprowadzić lub z innych przyczyn uniemożliwiających przeprowadzenie wydarzenia w terminie. W takim wypadku nowa data zostanie podana w ciągu 5 dni.

   Webinarium – Aplikacje kluczem do innowacji – co nowego w F5 Networks

   📣 17 grudnia 2020 odbędzie się wyjątkowe Webinarium – Aplikacje kluczem do innowacji – co nowego w F5 Networks.

   @Intertrading Systems Technology z wielką przyjemnością zaprasza wszystkich zainteresowanych zapoznaniem się z najnowszą ofertą @F5 Networks, w zakresie produktów klasy Web Application Firewall oraz tych, którzy chcą bliżej poznać portfolio produktów @NGINX znajdą tu mnóstwo interesujących informacji.

   Webinarium #online podzielone zostało na dwie części.

   👉 „Czy potrzebna jest Ci kolejna przestrzeń w szafie RACK? – spójrzmy na softwarowe rozwiązania NGINX” w części pierwszej – @Wojciech Małecki, CLICO

   👉 „F5 i różne rozwiązania do ochrony przed atakami na aplikację – co i kiedy wybrać” w części drugiej – @Maciej Iwanicki, F5 Networks

   Po wystąpieniach @Paweł Wachelka, IST zaprosi uczestników do dyskusji.

   🔥 Zapraszamy, zapisz się już dziś!

   📆 17.12.2020

   🕔 12:00 – 14:00

   ✍ https://clico-eu.zoom.us/webinar/register/WN_T-2nAuDvRvmzzS9v2vVirQ

   #IST #CLICO #F5 #NGINX #online #security